FINANCIJE I DOBRO DRUŠTVO FINANCIJE I DOBRO DRUŠTVO
MATE D.O.O.

FINANCIJE I DOBRO DRUŠTVO

Šifra artikla: 292031
Isbn: 9789532462272
Izdavač : MATE D.O.O.
NAJPERSPEKTIVNIJI NAČIN DA SE PROMOVIŠE DOBRO DRUŠTVO NIJE DA OGRANIČITE FINANSIJSKA SREDSTVA, VEĆ DA IH OSLOBODITE!

Ugled finansijske industrije jedva da bi mogao biti na nižem nivou nego što je danas, uz bolne posledice finansijske krize iz 2008. Najprodavaniji ekonomista – kolumnista New York Times-a Robert Shiller se ne izvinjava za grehe iz prošlosti – on je verovatno jedina osoba koja je predvidela, kako balon tržišta deonica 2000., tako i balon na tržištu nekretnina koji je izazvao krizu založnih stambenih zajmova. Međutim, u ovoj važnoj i savremenoj knjizi Shiller poručuje da moramo ponovo da stavimo finansije u službu opštih interesa umesto da ih osuđujemo. Iznosi jake argumente za prepoznavanje finansija kao jednog od najmoćnijih oruđa za rešavanje naših zajedničkih problema i poboljšanje opšte dobrobiti koje posedujemo, a pokazuje i da finansije ni u kom slučaju nisu društveni parazit. Potrebno nam je više finansijskih inovacija – ne manje – a finansije bi trebalo da preuzmu veću ulogu u pomaganju društvu pri ostvarenju njegovih ciljeva.

Postavljajući izazov pred društvo i njegove vođe da ponovo razmisle o finansijama i njihovoj ulozi u društvu, Shiller tvrdi da finansije ne bi trebalo da budu definisane samo kao rukovanje novcem i upravljanje rizikom, nego kao nadzor nad društvenom imovinom. Objašnjava kako ljudi koji su izgradili karijere u oblasti finansija – od izvršnih direktora, direktora za investicije i bankara, do ljudi koji se bave osiguranjem, advokata i nadzornih tela – mogu, a to i čine, da upravljaju, štite i povećavaju tu imovinu. Opisuje kako su finansije kroz istoriju doprinele dobrobiti društva putem inovacija poput osiguranja, hipoteka, štednih računa i penzija i predlaže osmišljavanje novih načina usmeravanja finansijske kreativnosti ka ostvarenju dobrobiti za celokupno društvo.

Na kraju, Shiller pokazuje kako društvo može ponovo da iskoristi snagu finansija za opštu dobrobit.


„Knjiga Financije i dobro društvo je provokativan poziv na razumevanje, a nakon toga ponovno osmišljavanje finansija kao sile koja bi mogla da stvori uključeno blagostanje. Shiller potvrđuje preteranost, nejednakost i neuspešne inicijative, pa i nepostojanost današnjeg finansijskog sistema, ali tvrdi kako je to moguće promeniti. Važna knjiga za sve one koji zahtevaju promenu."
— Rosabeth Moss Kanter, profesor na Poslovnoj školi Harvard i autor knjige SuperCorp: Kako Vanguard firme stvaraju inovacije, dobit, rast i opštu dobrobit

„Pozivajući se na prošlost, ekonomsku teoriju, kao i detaljno praćenje naše ekonomije, Robert Shiller donosi svežu perspektivu u pogledu izuzetno važnog pitanja – uloge finansija u našem društvu. Od nas zahteva da prevladamo popularnu pogrešnu sliku kako su sve finansije same po sebi korumpirane i da proširimo vidike vezane za pitanje kako možemo upotrebiti snagu finansija za dobrobit društva kao celine."
— Darrell Duffie, Postdiplomske poslovni studije, Univerzitet Stanford

„Mnogi MBA studenti su fascinirani svetom finansija, ali su oprezni kada je reč o pristupanju tom svetu jer smatraju da nazaduje i da je narušen neetičnim ponašanjem. Ova knjiga će im pokazati zašto finansije jesu i trebaju biti značajan deo rešenja dobrog društva, a ne njegov problem. Nijedna druga knjiga u tome ne uspeva većim autoritetom ili verodostojnošću."
— Shlomo Maital, professor emeritus, Tehnološki institut Technion-Israel

„Ovde se radi o obilju ideja i činjenica – od Adama Smitha preko neuronauke, do dizajna kazina – koje će inteligentne čitaoce koji finansije doživljavaju van dohvata uveriti da one nisu samo zanimljive nego su čak i zabavne."
— Robert Wade, Londonska škola ekonomije i političkih nauka


Kratak sadržaj:

I DIO: ULOGE I ODGOVORNOSTI
Predsjednici uprava, Investicijski menadžeri, Bankari, Investicijski bankari, Hipotekarni zajmodavci i sekuritizatori, Trgovci i stvaratelji tržišta, Osiguravatelji, Dizajneri tržišta i financijski inženjeri
Ponuditelji izvedenica, Odvjetnici i financijski savjetnici, Lobisti, Nadzorna tijela, Računovođe i revizori, Edukatori....

II. DIO: FINANCIJE I UZ NJIH VEZANA NEZADOVOLJSTVA
Financije, matematika i ljepota, Kategoriziranje ljudi: Financijaši nasuprot umjetnicima i ostalim idealistima, Impuls preuzimanja rizika, Impuls konvencionalnosti i preferiranja poznatog, Dug i financiranje zaduživanjem, Primjeri nesretnog poticanja ljigavosti svojstvene financijama, Uloga financijskih špekulacija, Špekulativni mjehuri i cijena koju društvo plaća zbog njih, Nejednakost i nepravednost, Problemi s filantropijom, Disperzija vlasništva kapitala, Velika iluzija, nekad i sad


ROBERT J. SHILLER je autor Izobilja neracionalnosti i Drugorazrednog rešenja, a zajedno sa Georgeom A. Akerlofom je koautor knjige Životinjski duh: Kako ljudska psihologija usmerava ekonomiju i zašto je to važno za globalni kapitalizam (sve je objavio Princeton). Shiller je „Arthur M. Okun profesor ekonomije” na Univerzitetu Yale.
0,00 RSD
2.199,00 RSD
1.979,10 RSD
Ušteda: 219,90 RSD
Obavesti me o sniženju

Dodatnih 10% popusta na tri kupljena proizvoda koji nisu na akciji

  • NSZ
0+ komada na lageru
Količina: 1 Kom
2
1
Sačuvajte u listi želja
Pomoć
NAJPERSPEKTIVNIJI NAČIN DA SE PROMOVIŠE DOBRO DRUŠTVO NIJE DA OGRANIČITE FINANSIJSKA SREDSTVA, VEĆ DA IH OSLOBODITE!

Ugled finansijske industrije jedva da bi mogao biti na nižem nivou nego što je danas, uz bolne posledice finansijske krize iz 2008. Najprodavaniji ekonomista – kolumnista New York Times-a Robert Shiller se ne izvinjava za grehe iz prošlosti – on je verovatno jedina osoba koja je predvidela, kako balon tržišta deonica 2000., tako i balon na tržištu nekretnina koji je izazvao krizu založnih stambenih zajmova. Međutim, u ovoj važnoj i savremenoj knjizi Shiller poručuje da moramo ponovo da stavimo finansije u službu opštih interesa umesto da ih osuđujemo. Iznosi jake argumente za prepoznavanje finansija kao jednog od najmoćnijih oruđa za rešavanje naših zajedničkih problema i poboljšanje opšte dobrobiti koje posedujemo, a pokazuje i da finansije ni u kom slučaju nisu društveni parazit. Potrebno nam je više finansijskih inovacija – ne manje – a finansije bi trebalo da preuzmu veću ulogu u pomaganju društvu pri ostvarenju njegovih ciljeva.

Postavljajući izazov pred društvo i njegove vođe da ponovo razmisle o finansijama i njihovoj ulozi u društvu, Shiller tvrdi da finansije ne bi trebalo da budu definisane samo kao rukovanje novcem i upravljanje rizikom, nego kao nadzor nad društvenom imovinom. Objašnjava kako ljudi koji su izgradili karijere u oblasti finansija – od izvršnih direktora, direktora za investicije i bankara, do ljudi koji se bave osiguranjem, advokata i nadzornih tela – mogu, a to i čine, da upravljaju, štite i povećavaju tu imovinu. Opisuje kako su finansije kroz istoriju doprinele dobrobiti društva putem inovacija poput osiguranja, hipoteka, štednih računa i penzija i predlaže osmišljavanje novih načina usmeravanja finansijske kreativnosti ka ostvarenju dobrobiti za celokupno društvo.

Na kraju, Shiller pokazuje kako društvo može ponovo da iskoristi snagu finansija za opštu dobrobit.


„Knjiga Financije i dobro društvo je provokativan poziv na razumevanje, a nakon toga ponovno osmišljavanje finansija kao sile koja bi mogla da stvori uključeno blagostanje. Shiller potvrđuje preteranost, nejednakost i neuspešne inicijative, pa i nepostojanost današnjeg finansijskog sistema, ali tvrdi kako je to moguće promeniti. Važna knjiga za sve one koji zahtevaju promenu."
— Rosabeth Moss Kanter, profesor na Poslovnoj školi Harvard i autor knjige SuperCorp: Kako Vanguard firme stvaraju inovacije, dobit, rast i opštu dobrobit

„Pozivajući se na prošlost, ekonomsku teoriju, kao i detaljno praćenje naše ekonomije, Robert Shiller donosi svežu perspektivu u pogledu izuzetno važnog pitanja – uloge finansija u našem društvu. Od nas zahteva da prevladamo popularnu pogrešnu sliku kako su sve finansije same po sebi korumpirane i da proširimo vidike vezane za pitanje kako možemo upotrebiti snagu finansija za dobrobit društva kao celine."
— Darrell Duffie, Postdiplomske poslovni studije, Univerzitet Stanford

„Mnogi MBA studenti su fascinirani svetom finansija, ali su oprezni kada je reč o pristupanju tom svetu jer smatraju da nazaduje i da je narušen neetičnim ponašanjem. Ova knjiga će im pokazati zašto finansije jesu i trebaju biti značajan deo rešenja dobrog društva, a ne njegov problem. Nijedna druga knjiga u tome ne uspeva većim autoritetom ili verodostojnošću."
— Shlomo Maital, professor emeritus, Tehnološki institut Technion-Israel

„Ovde se radi o obilju ideja i činjenica – od Adama Smitha preko neuronauke, do dizajna kazina – koje će inteligentne čitaoce koji finansije doživljavaju van dohvata uveriti da one nisu samo zanimljive nego su čak i zabavne."
— Robert Wade, Londonska škola ekonomije i političkih nauka


Kratak sadržaj:

I DIO: ULOGE I ODGOVORNOSTI
Predsjednici uprava, Investicijski menadžeri, Bankari, Investicijski bankari, Hipotekarni zajmodavci i sekuritizatori, Trgovci i stvaratelji tržišta, Osiguravatelji, Dizajneri tržišta i financijski inženjeri
Ponuditelji izvedenica, Odvjetnici i financijski savjetnici, Lobisti, Nadzorna tijela, Računovođe i revizori, Edukatori....

II. DIO: FINANCIJE I UZ NJIH VEZANA NEZADOVOLJSTVA
Financije, matematika i ljepota, Kategoriziranje ljudi: Financijaši nasuprot umjetnicima i ostalim idealistima, Impuls preuzimanja rizika, Impuls konvencionalnosti i preferiranja poznatog, Dug i financiranje zaduživanjem, Primjeri nesretnog poticanja ljigavosti svojstvene financijama, Uloga financijskih špekulacija, Špekulativni mjehuri i cijena koju društvo plaća zbog njih, Nejednakost i nepravednost, Problemi s filantropijom, Disperzija vlasništva kapitala, Velika iluzija, nekad i sad


ROBERT J. SHILLER je autor Izobilja neracionalnosti i Drugorazrednog rešenja, a zajedno sa Georgeom A. Akerlofom je koautor knjige Životinjski duh: Kako ljudska psihologija usmerava ekonomiju i zašto je to važno za globalni kapitalizam (sve je objavio Princeton). Shiller je „Arthur M. Okun profesor ekonomije” na Univerzitetu Yale.

Ostavi komentar

Trenutno nema komentara
Karakteristika Vrednost
Kategorija FINANSIJE
Autor Robert J. Shiller
Izdavač MATE D.O.O.
Pismo Latinica
Povez Broš
Godina2015
Format17x24
Strana304

Slični proizvodi

Sadržajem ove knjige su sveobuhvatno ali koncizno pokrivene ključne teme korporativnih ...
2.339,10 RSD
2.599,00 RSD
POUKE IZ VELIKE RECESIJE JAPANA! Globalna finansijska kriza i slom ekonomije 2009. god...
2.339,10 RSD
2.599,00 RSD
Knjiga “Izveštaji za menadžment” je namenjena svim profesionalcima, posebno controlling...
1.603,80 RSD
1.782,00 RSD
Knjiga “Modern Budgeting” opisuje koncept Modernog budžetiranja. Budžetiranje je jedan ...
801,90 RSD
891,00 RSD
Određivanje i merenje KPI-eva je izazovan posao za svako preduzeće. Isto tako, preko po...
801,90 RSD
891,00 RSD
Udžbenik Javne finansije – teorija i praksa, prvenstveno je namenjen studentskoj popula...
1.161,00 RSD
1.290,00 RSD
Poslednjih godina u Srbiju sve više dolaze strani ulagači, povećava se razmena robe i u...
899,10 RSD
999,00 RSD
Procena finansijskog stanja firme bitan je aspekt posla svakog menadžera. U ovom vodiču...
494,10 RSD
549,00 RSD
Pomoć
string(0) ""
string(0) ""