Roman Dodir odaje je roman prvenac dvoje autora, Ksenije Ćaćić i Nikole Garovnikova. Ova zgusnuta ljubavna priča koja se odvija najvećim delom u Novom Sadu, nastala je kao sinteza životnih iskustava kako autora, tako i ljudi oko njih koji su njihove živote dotakli i obeležili.
Radnja je ispričana kroz oči glavne junakinje, inače rođenje Karlovčanke i obuhvata period od godinu dana njenog života. Knjiga je bogata kako dijalozima i dubokim monolozima, tako i kratkim istorijskim anegdotama i opisima. Dramaturgija se najvećim delom dešava u samom srcu Vojvodine, Novom Sadu i Sremskim Karlovcima, ali je vrednost ovog književnog štiva uvećana i radnjom u drugim gradovima iz Srbije i regiona.
Vreme nastajanja može na prvi pogled delovati nevažno, a ipak je jasno da se radi o početku 21. veka uzevši u obzir karakteristična dešavanja i ekonomsku situaciju u vezi sa sadašnjim periodom, koje se naizgled sporedno provlače kroz tematiku.
Jednom intenzivnom i nabujalom životnom igrom autori su pokušali otvoriti neka večna pitanja i navesti čitaoce da sami nađu odgovore na pitanja – da li se voli samo jednom, da li dobijamo drugu šansu u životu? Ova knjiga koja se čita u jednom dahu ima za želju dotaći i one koji žive život, a i one koji životare ideju o sebi pre nego svoju istinu i ponuditi jedan malo drugačiji pogled na strah od prepuštanja i davanja.
Ostali komentari
Prelepa knjiga ,cita se u jednom dahu...Sve pohvale.