NOVA LEPOSAVA NOVA LEPOSAVA
KORNET

NOVA LEPOSAVA

Šifra artikla: 380790
Isbn: 9788686673527
Autor : Pavle Ćosić
Izdavač : KORNET
Ovo jedinstveno i drugačije izdanje Leposave se zove Nova Leposava jer je prilagođeno novim vremenima, budući da je ovaj roman osim što je žanrovski distopija ujedno i politička satira. Iako su ga neki kritičari svrstavali i u naučnu fantastiku, to delo je to samo do izvesne mere, koliko je bilo potrebno da se ispriča jedna neobična i pomalo komplikovana priča.

Ona je u ovoj verziji i malo pojednostavljena, dok su mnogi likovi koji su bili aktuelni u to vreme zamenjeni drugima, onima koji su obeležili poslednje godine našeg društvenog i političkog života. Neki koji su se ljutili zato što su im se imena našla u knjizi su izbačeni, dok su neki koji su se žalili što ih nema sada tu. Ja sam u priličnoj meri zaboravio ovu knjigu i prilično sam se iznenadio kad sam je ponovo čitao.

Ideja je naravno najpre bila da napravimo reizdanje Leposave, ali sam tokom čitanja shvatio da bi bilo bolje izmeniti je, ispretumbati je, dodatno zbuniti čitaoca, još više privoleti njene fanove, i još snažnije naljutiti one koje je ova knjiga nervirala. Nije mi bilo dosadno da je pročitam još desetak puta i nadam se da će i ova biti makar upola onoliko provokativna i čitana kao što je bila prethodna.
0,00 RSD
869,00 RSD
Cena na sajtu: 782,10 RSD
Ušteda: 86,90 RSD
Obavesti me o sniženju
Količinski popust

Dodatnih 10% popusta

na tri i više kupljenih artikala koji nisu na akciji.

 

  • NSZ
Količina: 1 Kom
2
1
Sačuvajte u listi želja
Pomoć
Ovo jedinstveno i drugačije izdanje Leposave se zove Nova Leposava jer je prilagođeno novim vremenima, budući da je ovaj roman osim što je žanrovski distopija ujedno i politička satira. Iako su ga neki kritičari svrstavali i u naučnu fantastiku, to delo je to samo do izvesne mere, koliko je bilo potrebno da se ispriča jedna neobična i pomalo komplikovana priča.

Ona je u ovoj verziji i malo pojednostavljena, dok su mnogi likovi koji su bili aktuelni u to vreme zamenjeni drugima, onima koji su obeležili poslednje godine našeg društvenog i političkog života. Neki koji su se ljutili zato što su im se imena našla u knjizi su izbačeni, dok su neki koji su se žalili što ih nema sada tu. Ja sam u priličnoj meri zaboravio ovu knjigu i prilično sam se iznenadio kad sam je ponovo čitao.

Ideja je naravno najpre bila da napravimo reizdanje Leposave, ali sam tokom čitanja shvatio da bi bilo bolje izmeniti je, ispretumbati je, dodatno zbuniti čitaoca, još više privoleti njene fanove, i još snažnije naljutiti one koje je ova knjiga nervirala. Nije mi bilo dosadno da je pročitam još desetak puta i nadam se da će i ova biti makar upola onoliko provokativna i čitana kao što je bila prethodna.
Trenutno nema komentara
Karakteristika Vrednost
Kategorija DOMAĆI ROMAN
Autor Pavle Ćosić
Težina specifikacija 0.5 kg
Izdavač KORNET
Pismo Latinica
Povez Broš
Godina2022
Format20x15
Strana198

Slični proizvodi

I onda opet, iz početka – prvi srpski milenijalski roman Na pragu tridesetih trebalo b...
891,00 RSD
990,00 RSD
Novi roman poznatog novosadskog romansijera Nikole Šante kroz sudbinu nekoliko savremen...
1.100,00 RSD
Biografska drama o sudbini i poeziji Milice Stojadinović Srpkinje, pesnikinje iz doba s...
957,00 RSD
„Daleko mi je Banat, crna košulja“, pisao je Đura Jakšić, a u Farkaždinu Ljube Živkova ...
719,10 RSD
799,00 RSD
Naša generacija pred velikim je izazovom dramatične budućnosti u koju smo zakoračili. S...
792,00 RSD
880,00 RSD
Sudbonosna bitka ne sme biti izgubljena. Veliko kraljevstvo Grung se nalazi pred podel...
1.287,00 RSD
1.430,00 RSD
Ana Marija me nije volela je iskrena , potresna I istinita priča devojčice Ive koja ras...
1.089,00 RSD
1.210,00 RSD
Polje irisa je filozosko-ljubavni roman Ramone Žugić u kome glavna junakinja, Kasija, p...
792,00 RSD
880,00 RSD
Pred vama se nalazi istraga koju je pisac odlučio da sprovede i da sve pojedinosti do k...
679,15 RSD
799,00 RSD
U ovoj prozi vrhunske jednostavnosti, u tesnacima asocijativnih tokova od Prusta do Zeb...
899,10 RSD
999,00 RSD
Uoči Drugog svetskog rata, u jednu zagrebačku dvokatnicu, koju je podigao jevrejski vel...
1.980,00 RSD
Pomoć