U poplavi kvazi književnosti, od koje nema niko dobiti, a čitaoci samo besmisleno gubljenje vremena, pojava knjige "Mislite o tome 2" dođe kao biser u moru. Ovo nije lako i zabavno štivo. Ovo je ozbiljna, vredna i enigmatična knjiga koja čitaoca tera na razmišljanje i analizu, a počesto i na samoispitivanje sopstvene savesti.