„Izlišno je čekati – razvedravanje, revoluciju, nuklearnu apokalipsu ili neki društveni pokret. Čekati i dalje jeste ludilo. Katastrofa nije ono što će uslediti, već ono što se uveliko događa. Mi se već nalazimo unutar procesa rušenja jedne civilizacije. To je ono u čemu treba da učestvujemo.“
„Svedoci smo ne nekakvih raštrkanih sukoba, već jednog jedinstvenog svetskog talasa ustanaka među kojima postoji neprimetna komunikacija. Jedne univerzalne žeđi za susretom koja jedino može da se objasni univerzalnom razdvojenošću.“ (odlomak iz knjige)