Brat i sestra, Teodor i Anja leto provode na selu kod bake i deke. Na selu se susreću sa mnoštvom životinja o kojima saznaju puno toga. Pisano jednostavno i dopadljivo, uz dečije pesme i ilustacije, ova knjiga je veoma interesantna deci, proširuje saznanje o živom svetu i razvija interesovanje i ljubav prema prirodi.