PEDESET NIJANSI SIVA

LAGUNA
Do you need help?

For more information or help with your purchase, please feel free to contact us.

Šifra artikla: 246166
ISBN: 9788652109913
Izdavač:
LAGUNA
Knjiga koja je zavela ceo svet!

Romantičan i neobuzdan, ovo je roman koji će vas opsedati, posedovati i zauvek se vezati za vas.

Nakon što je studentkinja književnosti Anastazija Stil intervjuisala Kristijana Greja – sivookog, prelepog, moćnog poslovnog muškarca – oseća se izuzetno uznemireno. Ubeđena da je njihov sastanak loše prošao, pokušava da više ne misli na taj događaj – sve dok se Grej ne pojavi u prodavnici u kojoj ona radi i pozove je da izađu.

Neiskusna i naivna Ana je šokirana činjenicom da ga želi. Kada je on upozori da za nju bolje da među njima ne bude ničega, Ana ga želi još više.

Ana ne zna da Greja muče mračne želje i opsesivna potreba za kontrolom. Kada se upuste u strastvenu ljubavnu aferu, Ana će otkriti koje su njene stvarne želje ali i strašne tajne koje Grej skriva od drugih.

Proverite zbog čega je ceo svet izgubio glavu za jednim erotskim romanom. Ispitajte mračnu, neistraženu stranu seksualnosti.
1.199,00 RSD
1.079,10 RSD
Ušteda:
119,90RSD

Dodatnih 10% popusta na tri i više kupljenih artikala sa naznačenim količinskim popustom.

Izaberi količinu

Karakteristike

Vrednost

Kategorija

EROTSKI ROMAN

Težina

0,5kg

Izdavač

LAGUNA

Pismo

Latinica

Povez

Broš

Broj strana

542

Format

13x20

Godina

2012

Knjiga koja je zavela ceo svet!

Romantičan i neobuzdan, ovo je roman koji će vas opsedati, posedovati i zauvek se vezati za vas.

Nakon što je studentkinja književnosti Anastazija Stil intervjuisala Kristijana Greja – sivookog, prelepog, moćnog poslovnog muškarca – oseća se izuzetno uznemireno. Ubeđena da je njihov sastanak loše prošao, pokušava da više ne misli na taj događaj – sve dok se Grej ne pojavi u prodavnici u kojoj ona radi i pozove je da izađu.

Neiskusna i naivna Ana je šokirana činjenicom da ga želi. Kada je on upozori da za nju bolje da među njima ne bude ničega, Ana ga želi još više.

Ana ne zna da Greja muče mračne želje i opsesivna potreba za kontrolom. Kada se upuste u strastvenu ljubavnu aferu, Ana će otkriti koje su njene stvarne želje ali i strašne tajne koje Grej skriva od drugih.

Proverite zbog čega je ceo svet izgubio glavu za jednim erotskim romanom. Ispitajte mračnu, neistraženu stranu seksualnosti.

Poslednje ocene proizvoda

Ivana
Ivana
15.09.2016. 00:00
Odlicna trilogija ko voli ljubavne romane, dobro napisana snazna ljubavna prica, nimalo dosadna, on je fantastican i bilo je uzivanje citati, jedva cekam Grej da procitam!
Dejan
Dejan
24.05.2016. 00:00
Misljenja su razlicita ali sve u svemu knjiga nije losa jednostavna laka za razumeti
Knjigoljupka
Knjigoljupka
09.12.2015. 00:00
Zaista ne razumem kako je ova trilogija popularna. Milioni ljudi širom sveta lude za pričom o stidljivoj, ranjivoj devojci koju glavni junak prati i želi da uvuče u svet za koji ona jednostavno nije spremna. Ova knjiga nema mnogo veze sa pravim BDSM-om ili njegovim smislom. Poenta BDSM-a je verovanje u svog partnera i njihovih sposobnosti da zadovolje vaše potrebe. Naravno, postoje ljudi koji ovo shvataju kao i glavni junak, ali u glavnom oupšte nije tako. Znam da su ove knjige u početku bile samo fanfiction Sumrak sage, ali, ako želite da napišete ovakvu knjigu, treba da posvetite vreme istraživanju, a ne da napišete knjigu na osnovu nekoliko rezultata na internetu. Glavni junaci su bedna kopija junaka Sumrak sage, što, ako ste imali nesreću da pročitate i jednu od njih, i sami možete lako da zaključite. Trilogija i najnovija knjiga, Gray, jednostavno su prosečne, a možda ni čak to. Ako želite PRAVU BDSM priču, bolje pročitajte Sunstone, mnogo bolje sve objašnjava, a likovi su jako upečatljivi. Molim vas, nemojte čitati knjigu samo zato što je popularna ili vam je prijatelji guraju pod nos. Ima toliko lepših i boljih knjiga kojih treba pročitati.
Jelena
Jelena
08.10.2015. 00:00
Nisam htela da komentarisem dok ne procitam sva 3 dela i sada novu knjigu GREY, ja sam odusevljena, ona nije jednostavna licnost a i ona je istripovana totalno, meni je prica sasvim zanimljiva, a taj erotski deo manje vise, nista posebno :)
Barbara
Barbara
22.09.2015. 00:00
Meni ova knjiga nije preterano eksplicitna niti bilo sta. Ne mogu reci ni da je preterano duboka prica. Stil pisanja je jednostavan, prilagodjen svima. Savrsena za citanje na plazi ili tokom leta kada vam je potreban odmor. Ne vidim u tome nista lose. Ne bih rekla da je ovo jedna od najboljih koje sam citala, nista slicno zaista. Ali ne razmumem zasto je svima cudno sto je knjiga podigla toliko prasine za sobom. Dobar marketing plus ono sto sam gore rekla, lagana i tecna prica napisana jednostavnim stilom. Ja ovo ne bih nazvala erotskim romanom vec obicnim ciklitom sto ustvari i jeste.
Erazmo Roterdamski
Erazmo Roterdamski
22.02.2015. 00:00
Knjiga kao i film, su tezak prosek i nista vise! Jedino sto ih je iznedrilo u visine jeste prvoklasan marketing i propaganda!
Stil pisanja, radnja i celokupan utisak posle procitane knjige jeste taj da se na ovu knjigu mogu upecati samo osobe ciji je intelektualni kapacitet na nivou deteta od 10. godina, napaljene tinejdzerke ili domacice koje su iskomleksirane nekvalitetnim seksualnim zivotom. A sto je najzanimljivije pomama za ovom knjigom ce trajati isto onoliko koliko traju bilbordi i reklame okacene na nekoj prometnoj ulici.
s.s
s.s
20.02.2015. 00:00
ja jos nisam procitala knjige ali sam pogledala film, a planiram sutra da odem po knjige. slazem se sa vama i mislum da je navala na film bila zbog scena prikazanih u najavi. ja sam jos mlada ali mislim da sam shvatila pricu i tome kako se paznja treba usmeriti na analizu kristijanovog lika. zao mi je sto pre filma nisam procitala knjige ali ne sumnjam da je bolja... Naravno prvi koeljo u kbjizi preljuba koristi se prostim izrazima, ali se opet radilo o liku zene i njenim zeljama i borbama, onaj ko je procitao zna o cemu govorim... Tako da mislim da nema potrebe za kritikom,vec to rade samo oni koji nisu razumeli sustinu knjige i price u kojoju svak8m slucaju nije sex
Ivana
Ivana
27.10.2014. 00:00
Sve tri knjige sam pročitala u jednom dahu. Ko je površno čitao, može da kaže da je to samo erotski roman. Ali ulaženjem u lik Kristijana Greja, shvatićete da nije samo reč o tome. Ko ne voli ovaj stil pisanja, molim lepo, ima toliko drugih knjiga, pa neka bira. Muškarac poput Kristijana postoji, ali u Srbiji sigurno ne, zato ne vidim opravdanost komentara da je preuveličano i nestvarno. Slažem se sa komentarom V.M. da svaka žena može da bude `srećnica`. Uz odgovarajućeg partnera, kao i poznavanje svog tela, to je sasvim moguće.
Ljubiteljima ovakvog štiva preporučujem 50 nijansi, svakako da se neće pokajati.
Sanja
Sanja
17.09.2014. 00:00
U potpunosti se slažem sa Majinim komentarom , ovo je pravi ljubavni roman,nabijen emocijama , i sve ostale etikete otpadaju...
Maja
Maja
29.08.2014. 00:00
Zaista mi je dugo trebalo da se prihvatim citanja ovih knjiga, sto zbog cinjenice da je serijal planetarno popularan, sto zbog oprecnih komentara koje sam cula/procitala. Verovatno ih jos uvek ne bih procitala da nisam odgledala najavu za film. Zaintrigirao me je i odlucih da konacno procitam knjige i da iz prve ruke vidim o cemu se radi. Procitala sam sve tri u roku od par dana :) a zatim ih procitala i na engleskom. Za mene, ovo nije erotski, vec prilicno dubok ljubavni i psiholoski roman. Pisac je upotrebila narodni jezik i erotiku kako bi ljudima predstavila ono o cemu retko ko zeli da prica ili misli - izuzetno traumaticno detinjstvo decaka i posledice koje je to ostavilo na njega. Na kraju, uz pomoc ljubavi je uspeo da se koliko-toliko izbori sa svojim demonima... Mozda najveci problem ovih knjiga je njihova reputacija i etiketiranje kao erotskih... Budimo iskreni, ima jos zaista mnoooogo pisaca koji koriste seks u istom ili slicnom obliku u svojim delima.
Knjiška moljčica
Knjiška moljčica
14.03.2014. 00:00
...kada odjednom vidite da more devojaka nose knjigu ispod miške, bezumno je čitaju u tramvaju, autobusu, u redovima pošte...ali bez preterivanja, zaista sam vidjala sve to...Zapitate se da li nešto propuštate. Zatim kada odjednom na TV-u čujete komentare poznatih kako baš upravo sada čitaju PEDESET NIJANSI SIVA, iz najbližeg okruženja prijatelji hvale štivo...bez oklevanja dohvatite i vi knjigu u šake. U životu svom nisam čitala ništa gluplje, gore, bezveznije....prosto da vam se mozak pretvori u faširano meso...a zatim iz faširanog mesa u neku sluzavu smrdljivu masu...eto, to vam se desi kada pročitate ovo. STRAŠNO!!! Nisam čitala ništa vremenski duže, od ove knjige, mislim oko 9 meseci...ali pošto ništa ne ostavljam nedovršeno nisam ni ovo. Nadala sam se nekom preokretu da će bar kraj knjige malo zablistati ali....ništa. Ovo je blagi užas ...ne razumem pomamljene mase koje luduju za II i III delom, ali bože moj, to sam samo ja, moje mišljene.
Tijana
Tijana
12.10.2013. 00:00
Knjiga mi se mnogo svidela,sva tri dela sam procitala po dva puta,ima nesto u knjizi sto privuce na citanje,ili volite erotiku ili ne,sve je u tome....
Mara
Mara
09.09.2013. 00:00
Moracu da se slozim sa komentarom koji je napisala Razocarana, s tim sto sam ja procitala dva dela a treci zaista nisam mogla, iako sam ga kupila. Knjiga je ne samo precenjena, nego i blago receno idiotska. Iskreno sam pokusala da nadjem dublji smisao na vise nivoa, ali sto sam vise razmisljala - samo je bilo gore. Potpuno mi je nejasna planetarna popularnost.
Mara
Mara
09.09.2013. 00:00
Procitala sam dva dela, treci zaista nisam mogla iako sam ga kupila. Knjiga je najblaze receno glupa, pisana jezikom prilagodjenim trecem razredu osnovne skole a i zaplet je za slican uzrast ako se izuzmu eksplicitne scene seksa. Iskreno mi nije jasna planetarna popularnost, potpuno sam razocarana.
Marijana
Marijana
28.07.2013. 00:00
Sva tri dela sam procitala u jednom dahu. Ovakvo stivo ili volite ili ne volite.
SB
SB
26.06.2013. 00:00
Pročitala sve 3 knjige za nedelju ipo, ja volim knjige ovog tipa i ove su mi se svidele. Jeste da je Kristijan ispunjenje snova svake devojke i zavela ga je devojka prosečnog izgleda, o čemu i sanja svaka druga - da se u nju zaljubi neki multimilioner, jeste to malo preuveliačano i nestvarno ali baš zbog toga devojkama i ženama se svidja, nema ničeg lošeg prepustiti se mašti i pobeći malo od realnosti....ko voli ovaj žanr toplo preporučujem Susan Elizabeth Phillips, njene knjige sam sve pročitala čak i one kojih nema kod nas skinula sam sa neta, mislim da su mi ostale još 2 nove da nadjem...
Ivanaaa
Ivanaaa
19.04.2013. 00:00
Ima li neko link gde moze da se skine online verzija knjige?
V. M.
V. M.
20.02.2013. 00:00
Ko nije procitao sva tri dela nema sta da komentarise. Napravljeno je kao celina tako da molim lepo. Latite se sve tri knjige. Meni je isto bila ogavna prva, ali kad mi je drugarica rekla da ih sve procitam shvatila sam i zasto. Jako je kompleksna, nije sve samo u opisima onih scena. Ko procita sve slobodno neka sudi, ali da procita samo pocetak i kaze da nista ne valja, da je fuj, bljak ili sta vec nema smisla. A sta fali tome sto svaki pot dozivi orgazam? To sto jako mali broj zena moze nije nemoguca misija. Neke ne dozive nikad u zivotu, al zato su druge srecnice. Ali uz strpljivog partnera i poznavanje same sebe i vi bi vristale kao ona svaki put.
Jelena
Jelena
07.02.2013. 00:00
Ja se bas ne slazem sa vama da je knjiga precenjena. Iako je postala popularna zbog erotskih prica,iza svog tog uvrnutog seksa krije se mnogo slozenija i kompleksnija psihologija.Kristijan je toliko propatio u detinjstvu da je napravio imperiju i savrsen svet,ali on je u dusi idalje onaj uplaseni decacic koji je preziveo svakakve strahove kada je bio mali.Plasi se svakog dodira,svakog kontakta,kljubavi ukoliko oni nisu grubi i sa namerom upuceni...Msm da je knjiga sasvim uredu i da svako treba da je procita zbog te ljubavi imedu Kristijana i Anastasije koja se ne vida i rada svaki dan! :) Uzivajte
Razocarana
Razocarana
23.01.2013. 00:00
Slazem se sa Nikolom. Knjiga je precenjena u svakom smislu! Dosadna je! Moze biti zanimljiva samo onima koji su nezadovoljni svojim seksualnim zivotom i u ovoj knjizi pronalaze `idealnu` strast. Glavni muski lik Kristijan Grej je definitivno mitolosko bice, a Anastazija je iritantna i glupa do iznemoglosti. To narocito dolazi do izrazaja u drugom delu ove idiotske i dosadne trilogije, koju sam pritom procitala do neke 50 strane nakon koje sam pozelela da je spalim. Ne planiram da je procitam do kraja, a pogotovo ne treci deo koji necu ni dotaci.
Luciferka
Luciferka
28.11.2012. 00:00
Aman ljudi zove se Pedeset nijansi -Siva. Nema greske u nazivu. Ne radi se o 50 nijasnsi sivE, nego se radi samo nijansi- SIVA. Aman glupih li ljudi ima...
Nikola
Nikola
14.08.2012. 00:00
Knjiga je precenjena i prenapumpana. Vise deluje kao neki SF nego erotski roman. Kao da su je sastavile dve tinejdzerke i u svom opisu napravile idealnog karaktera (milijarder, zgodan, lep, visok, sarmantan, sportista, govori tecno 3 jezika, ima veliki penis, pilot, pijanista) i plus nista ne radi u zivotu, samo se dopisuje sa zenama. Takodje glavna junakinja dozivljava orgazam na svakoj strani...
!
!
06.08.2012. 00:00
Ne znam ko je radio prevod, ali ga je lose odradio. Naslov knjige treba da bude Pedeset nijansi sivE, ako je ovako uradjen naslov, kakav je onda tekst?!
PEDESET NIJANSI SIVA
Šifra artikla: 246166
1.199,00 RSD
1.079,10 RSD
Ušteda:
119,90RSD
Izaberite veličinu
:
NSZ