Otkuda to iskreno i snažno zadovoljstvo koje zaiskri u nama svaki put kasa pročitamo neku nudru misao, kada ua nečijim malobrojnim, a prebogatim rečima prepoznamo istinu koju smo već neko vreme i sami slutili? Možda otuda što istina i viši smisao čovekovog života izvesno postoje i što su nam zadati kao krajnji životni cilj koji možemo i moramo dosegnuti?