MEDVEĐI ZAGRLJAJ MEDVEĐI ZAGRLJAJ
VULKAN IZDAVAŠTVO

MEDVEĐI ZAGRLJAJ

Šifra artikla: 383605
Isbn: 9788610049497
Autor : Milko Štimac
Izdavač : VULKAN IZDAVAŠTVO
Milutin Novković, nekadašnji broker Beogradske berze dospeo je među partizane nakon što je odlučio da pobegne sa robije, na kojoj se našao zbog berzanskih manipulacija. Ratne nedaće podnosio je stoički jer se nadao da će ispraviti dve najveće greške u pređašnjem životu, odnosno da će dobiti priliku da spere ljagu sa svog imena i da ponovo osvoji ženu koju je voleo. Na tom putu naići će na prepreke – pored bremena ratnog iskustva, moraće da se suoči i sa jednim od svedoka njegovih poslovnih prevara, kao i sa oficirom koji mu je nadređen. Pored toga, suočiće se i sa saznanjem da je na mestu njegove nekadašnje ljubavi ostala samo praznina.

Tamo gde je Milutinova priča počela – u kabinetu na Terazijama – za vreme samo jednog poslepodneva, klupko njegovog života će se razmrsiti, te će čitalac svedočiti razrešenju sudbine u kojoj junak nije uspeo da sačuva sebe u iščašenom svetu.

Milko Štimac je pisac i konsultant za organizaciju tržišta kapitala. Objavio je roman „Poljubac miholjskog leta“, čija radnja prethodi romanu „Medveđi zagrljaj“. Napisao je i nekoliko dramskih tekstova, od kojih su izvedeni „Menica bez pokrića“ i „Pet lakih berzanskih komada“. „Menica bez pokrića“, koja u tri čina govori o tome kako je naše društvo dospelo tu gde je sada, poslužila je kao predložak za nastanak romanâ. U oblasti ekonomije Milko Štimac objavio je nekoliko knjiga, brojne članke i rasprave. Osim tržištem kapitala, bavio se temama političke ekonomije i ekonomske istorije, u knjigama „Akcionarstvo i demokratija“, „Biti, imati, glasati“ i „Razvoj finansijske pismenosti“ u Srbiji. Univerzitetski udžbenik „Berzansko poslovanje“, u kojem je jedan od autora, doživeo je brojna izdanja. Živi i radi u Beogradu.
Uputstvo za korišćenje
Zaviri u knjigu
0,00 RSD
899,00 RSD
Cena na sajtu: 764,00 RSD
Ušteda: 135,00 RSD
Obavesti me o sniženju
Količinski popust

Dodatnih 10% popusta

na tri i više kupljenih artikala koji nisu na akciji.

 

  • NSZ
Količina: 1 Kom
2
1
Sačuvajte u listi želja
Pomoć
Milutin Novković, nekadašnji broker Beogradske berze dospeo je među partizane nakon što je odlučio da pobegne sa robije, na kojoj se našao zbog berzanskih manipulacija. Ratne nedaće podnosio je stoički jer se nadao da će ispraviti dve najveće greške u pređašnjem životu, odnosno da će dobiti priliku da spere ljagu sa svog imena i da ponovo osvoji ženu koju je voleo. Na tom putu naići će na prepreke – pored bremena ratnog iskustva, moraće da se suoči i sa jednim od svedoka njegovih poslovnih prevara, kao i sa oficirom koji mu je nadređen. Pored toga, suočiće se i sa saznanjem da je na mestu njegove nekadašnje ljubavi ostala samo praznina.

Tamo gde je Milutinova priča počela – u kabinetu na Terazijama – za vreme samo jednog poslepodneva, klupko njegovog života će se razmrsiti, te će čitalac svedočiti razrešenju sudbine u kojoj junak nije uspeo da sačuva sebe u iščašenom svetu.

Milko Štimac je pisac i konsultant za organizaciju tržišta kapitala. Objavio je roman „Poljubac miholjskog leta“, čija radnja prethodi romanu „Medveđi zagrljaj“. Napisao je i nekoliko dramskih tekstova, od kojih su izvedeni „Menica bez pokrića“ i „Pet lakih berzanskih komada“. „Menica bez pokrića“, koja u tri čina govori o tome kako je naše društvo dospelo tu gde je sada, poslužila je kao predložak za nastanak romanâ. U oblasti ekonomije Milko Štimac objavio je nekoliko knjiga, brojne članke i rasprave. Osim tržištem kapitala, bavio se temama političke ekonomije i ekonomske istorije, u knjigama „Akcionarstvo i demokratija“, „Biti, imati, glasati“ i „Razvoj finansijske pismenosti“ u Srbiji. Univerzitetski udžbenik „Berzansko poslovanje“, u kojem je jedan od autora, doživeo je brojna izdanja. Živi i radi u Beogradu.
Trenutno nema komentara
Karakteristika Vrednost
Kategorija DOMAĆI ROMAN
Autor Milko Štimac
Težina specifikacija 0.5 kg
Izdavač VULKAN IZDAVAŠTVO
Pismo Latinica
Povez Broš
Godina2023
Format14,5x20,5
Strana192

Slični proizvodi

Jedinstven roman o neobičnom vanzemaljčevom putovanju na različite kontinente planete Z...
1.540,00 RSD
drama; put u središte srca
891,00 RSD
990,00 RSD
kriminalistički roman
891,00 RSD
990,00 RSD
Knjiga posvećena KUD ,,Krsmanović''
1.089,00 RSD
1.210,00 RSD
Da li je ikada ikome bilo lakše zato što se neko pokajao? Ljubav koja je započela u ob...
719,00 RSD
799,00 RSD
Kad u bezakonoj zemlji ranjena "Šeherezada" uzme pravdu u svoje ruke, osveta koju služ...
1.430,00 RSD
Nulta egzistencija je dnevnički zapis književnika, dramaturga, režisera i akademika Pav...
4.356,00 RSD
4.840,00 RSD
Đavo u okovima tame je roman sačinjen od priča povezanih u jednu celinu. Skaz romana je...
891,00 RSD
990,00 RSD
Knjigu koja mu se ne dopada urednik izdavačke kuće osuđuje na propast. Jednim dijagonal...
891,00 RSD
990,00 RSD
Ovaj, po mnogo čemu osoben, roman-triptih predstavlja barokno prikazanu sliku sveta ko...
891,00 RSD
990,00 RSD
Solvaj Bale se etablirala kao jedna od najboljih danskih pesnikinja – mada njene prozai...
801,00 RSD
891,00 RSD
Sličan koncept kao i u prethodnoj knjizi epske fantastike, Besmrtnici, Čugalj razvija ...
891,00 RSD
990,00 RSD