Um caruje NAUČITE PROGRAMIRANJE Um caruje NAUČITE PROGRAMIRANJE
Um caruje NAUČITE PROGRAMIRANJE Um caruje NAUČITE PROGRAMIRANJE
MIKRO KNJIGA

Um caruje NAUČITE PROGRAMIRANJE

Šifra artikla: 331849
Isbn: 9788675554301
Autor : Eric Freeman
Izdavač : MIKRO KNJIGA
Šta ćete naučiti iz ove knjige?

Nije tajna da svet oko vas postaje sve povezaniji, sve prilagodljiviji, sve programabilniji, sve računarskiji. Možete ostati pasivan učesnik ili naučiti da programirate. Pomoću knjige Um caruje: Naučite programiranje, saznaćete kako da razmišljate na računarski način i kako da pišete kod koji će naterati vaš računar, mobilni uređaj ili bilo šta što ima procesor da radi umesto vas. Koristeći programski jezik Python, naučićete, korak po korak, suštinske koncepte programiranja i mnoge osnovne teme vezane za računarsku nauku, kao što su strukture podataka, skladištenje, apstrakcija, rekurzija i modularnost.

Sadržaj
Uvod
1. Početak: Računarski način razmišljanja, 1
2. Znajte svoju vrednost: Jednostavne vrednosti, promenljive i tipovi, 33
3. Odlučujući kôd: Logičke vrednosti, odluke i petlje, 73
4. Obezbeđivanje strukture: Liste i iteracija, 125
5. Budimo funkcionalni: Funkcije i apstrakcija, 179
4b. Zavođenje reda u vašim podacima: Sortiranje i ugnežđena iteracija, 225
6. Sklapanje: Tekst, znakovni nizovi i heuristika, 245
7. Budite modularni: Moduli, metode, klase i objekti, 291
8. Dalje od iteracije i indeksa: Rekurzija i rečnici, 341
9. Trajnost: Čuvanje i pozivanje datoteka, 393
10. Stvarno bi trebalo više da izlazite: Korišćenje veb API-ja, 435
11. Budite interaktivni: Grafički objekti, događaji i uslovljeno ponašanje, 467
12. Put u Objektgrad: Objektno orijentisano programiranje, 523
Dodatak: Najbitnijih deset tema (koje nismo obradili): Ostaci, 575

Zašto ova knjiga izgleda tako drugačije?
Na osnovu najnovijih istraživanja kognitivne nauke i teorije učenja, Um caruje: Naučite programiranje koristi vizuelno bogat format da bi angažovao vaš um, umesto pristupa sa gomilama teksta koji vas uspavljuje. Zašto biste gubili vreme mučeći se sa novim konceptima? Ovo višečulno iskustvo u učenju osmišljeno je tako da odgovara načinu na koji vaš mozak zaista funkcioniše.

O autoru
Koautor serije Head rirst, Kathy Sierra, opisala je Erica Freemena kao jednog „od onih retkih pojedinaca koji vlada jezikom, praksom i kulturom u više domena, od hipster hakera, korporativnog potpredsednika, inženjera, trusta mozgova“. Njegova biografija se podudara sa tim opisom. Po obrazovanju, Eric je računarski naučnik, pošto je studirao sa eminencijom u toj industriji, Davidom gelernterom tokom njegovog doktorskog rada na univerzitetu Yale. Profesionalno, Eric je bivši izvršni direktor u medijima – CTO za Disney. com, The Walt Disney Company. Eric je imao pozicije i u kompaniji O’reilly Media, NASA-i i nekoliko startap preduzeća, a njegova intelektualna svojina je licencirana i koristi se na svakom Mac i PC računaru. Tokom poslednjih 15 godina, Eric je bio jedan od najprodavanijih stručnih autora za teme od početničkog veb razvoja, do dizajna softvera visokog nivoa.
Eric je trenutno direktor u WickedlySmart, LLC, i živi sa suprugom i ćerkom u Ostinu, Teksas.

Pohvale za knjigu Um caruje: Naučite programiranje

„Iznenađujuća, zabavna i briljantno isplanirana knjiga o softveru, jedna od najboljih koje sam pročitao. Zanimljivija je i bolje promišljena od svih drugih knjiga o programiranju za početnike za koje znam. Sve vreme nailazim na ljude koji moraju da nauče programiranje i žele da znaju koji kurs da upišu; planiram da im kažem da zaborave na kurseve i umesto njih nabave ovu knjigu.“
– David Gelernter, profesor računarske nauke, univerzitet Yale

„Um caruje: Naučite programiranje sadrži humor, emocije i postupna uputstva. Ova knjiga vam uključuje mozak, zasmejava vas i uči da budete majstor programiranja – definitivno ćete je čuvati.“
– Smore Magazine, naučni časopis pomoću kog ćete da saznate više i budete više

„Knjiga je odlično štivo, čak i za iskusnog programera, sa novim pogledima na način da se objasne teški koncepti koje uzimamo zdravo za gotovo. Bilo da tek počinjete, bilo
da pokušavate da uvedete više ljudi u programiranje, ova knjiga će vam dobro poslužiti. Erik je učinio učenje programiranja dostupnim i pristupačnim, bez nepotrebnog pojednostavljivanja i bez naglašavanja napora i teškoća koji zaista postoje.“
– Avi Flombaum, dekan i CPO, Flatiron School

„Predajem računarske nauke u višoj školi, a Um caruje: Naučite programiranje moj je
glavni izvor za upoznavanje studenata sa raznim temama. Knjiga ima lični dodir, a njena konverzacijska priroda, humor i opšti stil čine da se osećate kao da učite od drugog čoveka, a ne da prosto čitate tekst.“
– Brandon Shufflebarger, Regents School of Austin

„Voleo bih da je ova knjiga postojala kada sam ja počeo da učim programiranje. Za razliku od drugih knjiga za početnike, Freeman u svojoj postiže savršenu ravnotežu humora, konciznih lekcija i korisnih dodatnih informacija – ne zvučeći ni snishodljivo ni preterano stručno.
Um caruje: Naučite programiranje sigurno će biti neprocenjiv izvor za programere početnike u fab labu naše škole.“
– Patrick Benfield, direktor inovacija, The Magellan International School

„Bio je potreban talenat i kreativnost da bi se pisalo na ovako pristupačan način. Jedva čekam da ovu knjigu upotrebim u uvodnim predavanjima u narednoj školskoj godini. Opčinili su me relevantni i pristupačni primeri koji su sadržajniji od uobičajenih beznačajnih i površinih primera prikazanih čitaocima u tipičnim tekstovima o ovoj temi.“
– Josh Sharfman, nastavnik, Shalhevet Advanced Studies, računarske nauke

„U skladu sa knjigom o programskom jeziku nazvanom po Montiju Pajtonu, ovde postoji mnogo meta-humora o softverskoj industriji, programerskoj kulturi i o samim priručnicima. Fino je podsetiti se da se programiranje dešava u (ponekad nelogičnom) ljudskom svetu.“
– Honorarni profesor muzičke tehnologije, NYU i Montclair State University

„Pošto radim kao instruktor rok bendova, shvatam da učenici moraju biti inspirisani temom da bi neprekidno vežbali i pri tom uživali. Bez inspiracije i uživanja, ljudi gube fokus i entuzijazam. Zbog toga su dobri učitelji neprocenjivi za naše društvo. Oni mogu da razlože potencijalno dosadnu, složenu temu, kao što je ovladavanje programiranjem, na lako svarljive, ukusne zalogaje zabave. Kao predavač, Eric Freeman je majstor zanata. On pokazuje kako učenje može biti jednostavno i prijatno, a stečeno znanje sačuvano.“
– James Mays, direktor, Band Aid School of Music

„UCNDP je prijatan, zabavan i efikasan način ovladavanja računarskim razmišljanjem i osnovama Pythona. Knjiga ima jaku pedagošku potporu, sadrži uzbudljiv niz aktivnosti za učenje, dobro je napisana, zabavnim, svakodnevnim i pristupačnim jezikom, i razlaže složene računarske koncepte na jednostavan, razumljiv način.“
– Troy Welch, koordinator, inovacije, Thompson Rivers University
0,00 RSD
2.600,00 RSD
Cena na sajtu: 2.600,00 RSD
Ušteda: 0,00 RSD
Obavesti me o sniženju
Količinski popust

Dodatnih 10% popusta

na tri i više kupljenih artikala koji nisu na akciji.

 

  • NSZ
Količina: 1 Kom
2
1
Sačuvajte u listi želja
Pomoć
Šta ćete naučiti iz ove knjige?

Nije tajna da svet oko vas postaje sve povezaniji, sve prilagodljiviji, sve programabilniji, sve računarskiji. Možete ostati pasivan učesnik ili naučiti da programirate. Pomoću knjige Um caruje: Naučite programiranje, saznaćete kako da razmišljate na računarski način i kako da pišete kod koji će naterati vaš računar, mobilni uređaj ili bilo šta što ima procesor da radi umesto vas. Koristeći programski jezik Python, naučićete, korak po korak, suštinske koncepte programiranja i mnoge osnovne teme vezane za računarsku nauku, kao što su strukture podataka, skladištenje, apstrakcija, rekurzija i modularnost.

Sadržaj
Uvod
1. Početak: Računarski način razmišljanja, 1
2. Znajte svoju vrednost: Jednostavne vrednosti, promenljive i tipovi, 33
3. Odlučujući kôd: Logičke vrednosti, odluke i petlje, 73
4. Obezbeđivanje strukture: Liste i iteracija, 125
5. Budimo funkcionalni: Funkcije i apstrakcija, 179
4b. Zavođenje reda u vašim podacima: Sortiranje i ugnežđena iteracija, 225
6. Sklapanje: Tekst, znakovni nizovi i heuristika, 245
7. Budite modularni: Moduli, metode, klase i objekti, 291
8. Dalje od iteracije i indeksa: Rekurzija i rečnici, 341
9. Trajnost: Čuvanje i pozivanje datoteka, 393
10. Stvarno bi trebalo više da izlazite: Korišćenje veb API-ja, 435
11. Budite interaktivni: Grafički objekti, događaji i uslovljeno ponašanje, 467
12. Put u Objektgrad: Objektno orijentisano programiranje, 523
Dodatak: Najbitnijih deset tema (koje nismo obradili): Ostaci, 575

Zašto ova knjiga izgleda tako drugačije?
Na osnovu najnovijih istraživanja kognitivne nauke i teorije učenja, Um caruje: Naučite programiranje koristi vizuelno bogat format da bi angažovao vaš um, umesto pristupa sa gomilama teksta koji vas uspavljuje. Zašto biste gubili vreme mučeći se sa novim konceptima? Ovo višečulno iskustvo u učenju osmišljeno je tako da odgovara načinu na koji vaš mozak zaista funkcioniše.

O autoru
Koautor serije Head rirst, Kathy Sierra, opisala je Erica Freemena kao jednog „od onih retkih pojedinaca koji vlada jezikom, praksom i kulturom u više domena, od hipster hakera, korporativnog potpredsednika, inženjera, trusta mozgova“. Njegova biografija se podudara sa tim opisom. Po obrazovanju, Eric je računarski naučnik, pošto je studirao sa eminencijom u toj industriji, Davidom gelernterom tokom njegovog doktorskog rada na univerzitetu Yale. Profesionalno, Eric je bivši izvršni direktor u medijima – CTO za Disney. com, The Walt Disney Company. Eric je imao pozicije i u kompaniji O’reilly Media, NASA-i i nekoliko startap preduzeća, a njegova intelektualna svojina je licencirana i koristi se na svakom Mac i PC računaru. Tokom poslednjih 15 godina, Eric je bio jedan od najprodavanijih stručnih autora za teme od početničkog veb razvoja, do dizajna softvera visokog nivoa.
Eric je trenutno direktor u WickedlySmart, LLC, i živi sa suprugom i ćerkom u Ostinu, Teksas.

Pohvale za knjigu Um caruje: Naučite programiranje

„Iznenađujuća, zabavna i briljantno isplanirana knjiga o softveru, jedna od najboljih koje sam pročitao. Zanimljivija je i bolje promišljena od svih drugih knjiga o programiranju za početnike za koje znam. Sve vreme nailazim na ljude koji moraju da nauče programiranje i žele da znaju koji kurs da upišu; planiram da im kažem da zaborave na kurseve i umesto njih nabave ovu knjigu.“
– David Gelernter, profesor računarske nauke, univerzitet Yale

„Um caruje: Naučite programiranje sadrži humor, emocije i postupna uputstva. Ova knjiga vam uključuje mozak, zasmejava vas i uči da budete majstor programiranja – definitivno ćete je čuvati.“
– Smore Magazine, naučni časopis pomoću kog ćete da saznate više i budete više

„Knjiga je odlično štivo, čak i za iskusnog programera, sa novim pogledima na način da se objasne teški koncepti koje uzimamo zdravo za gotovo. Bilo da tek počinjete, bilo
da pokušavate da uvedete više ljudi u programiranje, ova knjiga će vam dobro poslužiti. Erik je učinio učenje programiranja dostupnim i pristupačnim, bez nepotrebnog pojednostavljivanja i bez naglašavanja napora i teškoća koji zaista postoje.“
– Avi Flombaum, dekan i CPO, Flatiron School

„Predajem računarske nauke u višoj školi, a Um caruje: Naučite programiranje moj je
glavni izvor za upoznavanje studenata sa raznim temama. Knjiga ima lični dodir, a njena konverzacijska priroda, humor i opšti stil čine da se osećate kao da učite od drugog čoveka, a ne da prosto čitate tekst.“
– Brandon Shufflebarger, Regents School of Austin

„Voleo bih da je ova knjiga postojala kada sam ja počeo da učim programiranje. Za razliku od drugih knjiga za početnike, Freeman u svojoj postiže savršenu ravnotežu humora, konciznih lekcija i korisnih dodatnih informacija – ne zvučeći ni snishodljivo ni preterano stručno.
Um caruje: Naučite programiranje sigurno će biti neprocenjiv izvor za programere početnike u fab labu naše škole.“
– Patrick Benfield, direktor inovacija, The Magellan International School

„Bio je potreban talenat i kreativnost da bi se pisalo na ovako pristupačan način. Jedva čekam da ovu knjigu upotrebim u uvodnim predavanjima u narednoj školskoj godini. Opčinili su me relevantni i pristupačni primeri koji su sadržajniji od uobičajenih beznačajnih i površinih primera prikazanih čitaocima u tipičnim tekstovima o ovoj temi.“
– Josh Sharfman, nastavnik, Shalhevet Advanced Studies, računarske nauke

„U skladu sa knjigom o programskom jeziku nazvanom po Montiju Pajtonu, ovde postoji mnogo meta-humora o softverskoj industriji, programerskoj kulturi i o samim priručnicima. Fino je podsetiti se da se programiranje dešava u (ponekad nelogičnom) ljudskom svetu.“
– Honorarni profesor muzičke tehnologije, NYU i Montclair State University

„Pošto radim kao instruktor rok bendova, shvatam da učenici moraju biti inspirisani temom da bi neprekidno vežbali i pri tom uživali. Bez inspiracije i uživanja, ljudi gube fokus i entuzijazam. Zbog toga su dobri učitelji neprocenjivi za naše društvo. Oni mogu da razlože potencijalno dosadnu, složenu temu, kao što je ovladavanje programiranjem, na lako svarljive, ukusne zalogaje zabave. Kao predavač, Eric Freeman je majstor zanata. On pokazuje kako učenje može biti jednostavno i prijatno, a stečeno znanje sačuvano.“
– James Mays, direktor, Band Aid School of Music

„UCNDP je prijatan, zabavan i efikasan način ovladavanja računarskim razmišljanjem i osnovama Pythona. Knjiga ima jaku pedagošku potporu, sadrži uzbudljiv niz aktivnosti za učenje, dobro je napisana, zabavnim, svakodnevnim i pristupačnim jezikom, i razlaže složene računarske koncepte na jednostavan, razumljiv način.“
– Troy Welch, koordinator, inovacije, Thompson Rivers University
Trenutno nema komentara
Karakteristika Vrednost
Kategorija KOMPJUTERSKA LITERATURA
Autor Eric Freeman
Težina specifikacija 0.5 kg
Izdavač MIKRO KNJIGA
Pismo Latinica
Povez Broš
Godina2018
Format17x24
Strana638

Slični proizvodi

Kome je namenjena knjiga: • studentima i postdiplomcima u oblasti podataka i analitike,...
2.640,00 RSD
Ubrzajte svoj put do pametnijeg donošenja odluka tako što ćete naučiti osnove podacijsk...
2.860,00 RSD
U ovoj knjizi je opisana upotreba Arduino Una i Raspberry Pi-a 4 u praktičnim projektim...
1.782,00 RSD
1.980,00 RSD
Trenutno najpopularniji programski jezik u knjizi za razvoj veb aplikacija
2.420,00 RSD
Programiranje sistema daje osnovu celog računarskog sveta. Pisanje koda osetljivog na p...
2.800,00 RSD
Ovaj vodič za filozofiju programiranja predstavlja jedinstven i zabavan pogled na to ka...
1.600,00 RSD
Istražite najnovije etičke hakerske alate i tehnike da biste vršili penetraciono testir...
3.300,00 RSD
Od osnova do popularnih komponenti, kao što su Hooks, GraphQL i NativeBase, korak po ko...
2.860,00 RSD
Već više od 20 godina čitaoci imaju priliku da uživaju u prosvetljujućoj priči Čarlsa P...
2.750,00 RSD
Otkrijte funkcije koje štede vreme, pristupačnost i pristupe internoj kontroli, poboljš...
2.530,00 RSD
"Knjiga „Naučite kvantno računarstvo pomoću jezika Python i Q#“ demistifikuje kvantno r...
2.420,00 RSD
Arduino Uno je mikrokontrolerski razvojni sistem koji obuhvata integrisano razvojno okr...
2.079,00 RSD
2.310,00 RSD
Pomoć